امروز چهارشنبه 17 آذر 1400 ساعت 00:52:28
نجار در سومین دوره کارگاه آموزشی و تمرین ستادی : آمادگی ذهنی مسئولان و مردم نتیجه برگزاری مستمر کارگاه های آموزشی مدیریت بحران

نجار در سومین دوره کارگاه آموزشی و تمرین ستادی : آمادگی ذهنی مسئولان و مردم نتیجه برگزاری مستمر کارگاه های آموزشی مدیریت بحران

آموزش و برگزاری مستمر کارگاه های آموزشی و همایش های مرتبط با مدیریت بحران در آمادگی ذهنی و روانی مسئولان و افراد در مقابله با بحران بسیار موثر می باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور در آیین افتتاح سومین دوره کارگاه آموزشی و تمرین ستادی مدیریت بحران در شیراز با تاکید بر اینکه ایران از کشورهای آسیب پذیر است، افزود: باید آمادگی لازم برای رویارویی درست با رخدادها و بلایای طبیعی با استفاده از امکانات و تجهیزات موجود را داشته باشیم.

رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور بیان کرد: طبق تدبیر وزیر کشور مقرر شد برای اعضای اصلی شورای هماهنگی بحران استانها یک کارگاه چهار روزه برگزار شده و نحوه برخورد با بحران بویژه در لحظات اولیه آموزش داده شود.

نجار تصریح کرد: بر این اساس پنج استان کشور به عنوان محور و مرکز برگزاری دوره های آموزشی انتخاب شدند که هم اکنون سومین کارگاه با حضور استانهای فارس، اصفهان، بوشهر، خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد و هرمزگان در شیراز برگزار می شود.


معاون وزیر کشور تاکید کرد: در امر ساخت و ساز انتخاب محل مناسب، آزمایش فنی و مکانیک خاک، استفاده از مصالح استاندارد، نظارت و مدیریت ساخت و ساز در کاهش خسارت ها در حوادث طبیعی بسیار حیاتی می باشد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در این دوره های آموزشی از توان و تجربه علمی و آکادمیک اساتید دانشگاه امام حسین(ع) دانشگاه تهران و شهید بهشتی استفاده شده است.

سومین دوره کارگاه آموزشی و تمرین ستادی مدیریت بحران از روز دوشنبه به مدت 4 روز با حضور معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور ، استانداران و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شش استان در شیراز  در حال برگزاری است.
 

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است.
نظر خود را ثبت کنید:
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
@
نظر شما:
عبارت امنیتی:
احادیث
اميرالمؤمنين علي (ع): آگاه ترين مردم به روزگار، كسي است كه از حوادث آن تعجب نكند.
وضعیت آب و هوا
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظر شما درباره سایت چیست؟
نمایش نتایج
آمار بازدید کنندگان
بازدید امروز: 76
بازدید دیروز: 884
بازدید کل: 586114