امروز سه شنبه 16 آذر 1400 ساعت 23:55:13
جزئیات حادثه انفجار لوله گاز در شهران
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه عمليات ايمن سازي و تخليه ساختمان هاي مجاور در محل حادثه انفجار لوله گاز منطقه كوهسار انجام شده است، گفت: خوشبختانه در اين حادثه هيچ يك از شهروندان و ساكنان محل آسيب جاني نديدند.

به گزارش بحران نیوز ، دکتر احمد صادقی در رابطه با حادثه انفجار لوله گاز در منطقه شهران-كوهسار گفت: شكستن لوله گاز در محدوده بلوار كوهسار ابتداي خروجي شهران در ساعت ٤:٣٠ دقيقه بامداد انفجار مهيبي را رقم زد. در ساعت ٤:٣٥ دقيقه اين حادثه به آتش نشاني اطلاع داده شد و دو دقيقه بعد يعني ٤:٣٧ دقيقه اولين اكيپ امداد و اطفاء حريق در محل حادثه حضور يافت.وی با بیان اینکه خوشبختانه با سرعت عمل نيروهاي امداد رسان بلافاصله عمليات ايمن سازي و تخليه ساختمان هاي مجاور انجام شد و حدود ٢٠٠ نفر از ساكنان از محدوده خطر به محل امن منتقل شدند، افزود: در اين حادثه هيچ يك از شهروندان و ساكنان محل آسيب جاني نديدند و خسارت مالي نيز محدود به ايجاد حريق در نماي يك ساختمان اداري خالي از سكنه و شكستن شيشه هاي دو ساختمان و همچنين آتش گرفتن يك خودرو پارك شده بوده است.


رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه علت حادثه از سوي كارشناسان در دست بررسي است، ادامه داد: این در حالی است که برخي شايعات مطرح شده در فضاي مجازي درخصوص اينكه حفاري مترو باعث تركيدگي لوله گاز شده که قويا تكذيب مي شود. بنابراعلام معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران عمليات عمراني حفاري مترو در اين منطقه دو ماه پيش پايان يافته و همه اصول ايمني و عمليات تثبيت و تحكيم در همان زمان انجام شده، چراکه محل تركيدگي لوله گاز با تونل مترو تا عمق ٢٥ متر فاصله دارد.

وی با تاکید بر اینکه همزمان با حادثه انفجار لوله گاز، آب، برق و شبكه مخابراتي منطقه قطع شد كه البته ميزان آسيب ديدگي به اين انشعابات متفاوت بوده است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر آب ٧٥ درصد منطقه وصل شده و تا ساعاتي ديگر امكان استفاده از آب شرب براي كل منطقه فراهم مي شود. وصل انشعاب برق نيز تا ساعاتي ديگر انجام مي گيرد. خطوط موبايل بنابراعلام مسوولان ذيربط تا ساعات پاياني شب برقرار مي شود. البته وصل خطوط تلفن ثابت به دليل عمليات اجرايي زمان بر است.

دکتر صادقی با بیان اینکه بنابر اعلام شهردار منطقه ٥ دسترسي ترافيكي از طريق شبكه هاي جايگزين امكان پذير شده است، یادآور شد: پيش بيني مي شود با اتمام عمليات عمراني و اصلاح مسير، روز يكشنبه ترافيك و عبور و مرور به حالت عادي برمي گردد.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تاکید بر اینکه تمامي اخبار درخصوص علت بروز حادثه درحد گمانه زني است، گفت: كارشناسان سازمان آتش نشاني با پايان يافتن عمليات امداد و نجات در حال بررسي علت وقوع حادثه انفجار لوله گاز هستند. ضمنا درخصوص شايعات مطرح شده درباره فوت دو كارگر مترو به دليل ماندن زيرآوار بنابراعلام سخنگوي اورژانس تهران و سازمان آتش نشاني تاكنون هيچ مورد فوتي گزارش نشده است، اما بررسي و جستجوها درباره احتمالات مطرح شده ادامه دارد.

احادیث
فرصت ها همچون ابر مي گذرند.
وضعیت آب و هوا
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظر شما درباره سایت چیست؟
نمایش نتایج
آمار بازدید کنندگان
بازدید امروز: 878
بازدید دیروز: 544
بازدید کل: 586032