امروز دوشنبه 04 بهمن 1400 ساعت 15:17:17
امضاء تفاهم نامه میان سازمان های مدیریت بحران کشور و صدا وسیما / تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی با هدف فرهنگ‌سازی، آموزش و اطلاع‌رسانی در مواجه با حوادث غیرمترقبه

امضاء تفاهم نامه میان سازمان های مدیریت بحران کشور و صدا وسیما / تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی با هدف فرهنگ‌سازی، آموزش و اطلاع‌رسانی در مواجه با حوادث غیرمترقبه

عصر روز یکشنبه تفاهم نامه همکاری میان سازمان مدیریت بحران کشور و سازمان صدا وسیما به امضا رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، این تفاهم‌نامه فی‌مابین اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور و مرتضی میرباقری معاون سیمای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و نسرین آبروانی معاون صدای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به امضاء خواهد رسید.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور هدف این تفاهم‌نامه همکاری را همکاری متقابل بین سازمان مدیریت بحران و سازمان صدا و سیما در جهت تهیه، تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی از شبکه‌های مختلف صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در چارچوب فرهنگ‌سازی، آموزش و اطلاع‌رسانی در مواجه با موضوعات مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه بیان کرد.

رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور با اشاره به تدوین استراتژی اطلاع رسانی مدیریت بحران در کشور گفت: رسانه ها در ارتقای آمادگی جامعه در مقابله با بحران نقش بی بدیلی دارند.

معاون وزیر کشور با تاکید بر اهمیت ارتباطات به موقع، دقیق و موثر در مقابله با مخاطرات طبیعی، در نجات جان انسان‌ها و کاهش آسیب ها گفت: ارتباطات هدفمند می‌تواند مردم را برای اتخاذ گام‌های عملی در مسیر حفاظت خود در مقابل مخاطرات طبیعی آموزش دهد و به آگاهی و توانمندسازی جامعه کمک کند.

وی تصریح کرد: در سراسر جهان، رسانه‌ها در آموزش مردم درخصوص سوانح، هشدارهای بروز مخاطرات، جمع‌‌آوری و انتقال اطلاعات مربوط به مناطق بحران زده، هشدار به مقامات دولتی، سازمان‌های امدادرسان و عامه مردم نقش اساسی ایفا می‌کنند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تمام دستگاه های متولی امر مدیریت بحران کشور باید توسعه روابط کاری با رسانه‌ها را براساس اعتماد متقابل و شناسایی ویژگی‌ها و اهداف طراحی و اجرا نمایند.

نجار گفت: در فضای کنونی، سوالات خبرنگاران که عمدتا سئوالات مردم نیز می باشد درخصوص واکنش دستگاه های مسئول در هنگام وقوع حوادث است، در صورتیکه ما با تدوین یک برنامه بلندمدت سعی داریم سوالات و توجه مردم را به کلیه مراحل مدیریت بحران شامل قبل، حین و پس از وقوع حوادث معطوف نماییم.

وی افزود: این امر مستلزم آمادگی رسانه ها و همچنین تعامل مناسب سازمان مدیریت بحران کشور با اصحاب رسانه است که بدین منظور این سازمان مبادرت به امضاء تفاهم نامه با صدا وسیما به عنوان فراگیرترین رسانه در کشور نموده است.

احادیث
سعی کن عظمت در نگاه تو باشد نه آنچه بدان مینگری
وضعیت آب و هوا
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظر شما درباره سایت چیست؟
نمایش نتایج
آمار بازدید کنندگان
بازدید امروز: 182
بازدید دیروز: 298
بازدید کل: 613665