امروز چهارشنبه 17 آذر 1400 ساعت 01:03:10
سازمان مدیریت بحران کشور و سازمان بسیج مستضعفین تفاهم نامه همکاری در حوادث طبیعی امضا کردند

بر اساس این تفاهم نامه همکاری، نیروهای بسیج با برنامه ریزی هدفمند برای پیشگیری و مدیریت بحران سازماندهی خواهند شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، صبح روز (یکشنبه) تفاهم نامه همکاری میان سازمان بسیج مستعضفین و سازمان مدیریت بحران کشور به امضای اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستعضفین رسید.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: این تفاهم نامه به استناد سیاست های کلی ابلاغی توسط مقام معظم رهبری در خصوص پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و مفاد قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور و با توجه به ظرفیت های سازمان بسیج مستضعفین مبادله شده است.
وی در خصوص نقش نیروهای مسلح در مدیریت بحران کشور گفت : به این موضوع اعتقاد داریم و طبق تاکید مقام معظم رهبری باید از ظرفیت نیروهای مسلح استفاده کنیم.
نجار گفت: تفاهم نامه‌ای که امروز منعقد شد در راستای همان تفاهم نامه میان وزارت کشور و ستاد کل نیروهای مسلح است.
وی افزود:  بر اساس این تفاهم نامه سازمان بسیج مستضعفین متعهد می شود در زمینه آموزش نیروهای بسیج محلات، اماده سازی اردوگاههای بسیج برای آموزش و اسکان اضطراری، در اختیار گذاشتن ظرفیت های مخابراتی و تربیت مربی بحران اقدام نماید.
معاون وزیر کشور با بیان اینکه بسیج، بعنوان بزرگ ترین تشکل مردم نهاد کشور است گفت: بسیج اولین نیروی است که در سر صحنه حوادث حاضر است و این موضوع را در حوادث گذشته مانند زلزله بم، زلزله رودبار و سیل‌ها در کشور به اثبات رسانده است.
وی افزود: این نیرو به صورت خود جوش در حوادث حاضر شده و به امداد رسانی و حادثه دیدگان پرداخته است و اکنون با امضای این تفاهم نامه در نظر است از استعداد بسیج در سایر مراحل مدیریت بحران از جمله پیشگیری استفاده مطلوب تر گردد.

 

احادیث
سعی کن عظمت در نگاه تو باشد نه آنچه بدان مینگری
وضعیت آب و هوا
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظر شما درباره سایت چیست؟
نمایش نتایج
آمار بازدید کنندگان
بازدید امروز: 90
بازدید دیروز: 884
بازدید کل: 586128