امروز پنجشنبه 20 مرداد 1401 ساعت 21:40:13
تجهیز ستاد مدیریت بحران شهرداری اسلامشهر به سامانه تخمین آسیب مخاطرات (تام)

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث غیرمترقبه و بحران شهرداری اسلامشهر، با هدف مواجهه اصولی و ارائه راهکارهای موثر و منطقی در مواقع بروز بحران و بلایای طبیعی و در راستای تصمیم گیری و اجرای به موقع در کمترین زمان ممکن نسبت به امداد رسانی در شرایط بروز بحران، سامانه تخمین آسیب مخاطرات در مدیریت ستاد بحران شهرداری اسلامشهر راه اندازی شد.
داود غلامی مدیر ستاد بحران شهرداری اسلامشهر در این خصوص گفت: این سامانه با تکیه بر دانش، تجربه و پشتکار چندین ساله جوانان نخبه شرکت مهندسین مشاور بنیان زمین پایدار و همکاری تیم تخصصی کارشناسان ستاد مدیریت بحران شهرداری اسلامشهر همزمان با روز شهرداریها و دهیاریها درکشور نصب و راه اندازی شده است.
رئیس ستاد بحران شهرداری اسلامشهر در ادامه سخنان خود ضمن ابراز خرسندی از رونمایی این سامانه بیان داشت: این سامانه کمک می کند تا با شبیه ‌سازی رخداد‌های طبیعی (همچون زلزله) از برآورد میزان خسارات ناشی از آن مطلع سازد و بر اساس آن به مدیران شهری کمک می کند تا با تصمیم گیری و سیاستگذاری مناسب در کمترین زمان ممکن نسبت به توزیع بهتر امداد رسانی در هنگام وقوع بحران اقدام نمایند.
لازم به ذکر است با نصب و راه اندازی سامانه تام در مدیریت ستاد بحران شهرداری اسلامشهر، این شهر به عنوان یکی از شهرهای پیشگام در زمینه استفاده از سامانه های پاسخ سریع در مواجهه با مخاطرات طبیعی در کشور شناخته می شود.

احادیث
امام صادق - علیه السّلام - فرمود: خدای متعال می‌فرماید: مردم خانواده من هستند، پس محبوبترین آنان نزد من كسانی هستند كه با مردم مهربان‌تر و در راه برآوردن نیازهای آنان كوشاتر باشند.«الكافی، ج 2، ص 199»
وضعیت آب و هوا
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظر شما درباره سایت چیست؟
نمایش نتایج
آمار بازدید کنندگان
بازدید امروز: 342
بازدید دیروز: 408
بازدید کل: 718704